Przejdź do treści
1°CPowietrze: dobre Skawa: 104 cm rośnie wtorek, 27 października 2026 · imieniny: Sabiny, Iwony wschód 06:22 · zachód 16:28
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 17 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (druki nr 3149, 3227 i 3227-A)

22.10.2026 17:44, 67. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 47

Wynik głosowania

Nieprzyjęte wniosek mniejszości 3

Za głosowało 199 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
199 46,4%
Przeciw
230 53,6%
Wstrzymało się
0 0,0%
Nie głosowało
31

Procenty liczone od 429 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Sucha Beskidzka

Za 5

Przeciw 2

Nie głosowali 1

Posłowie związani z miastem Sucha Beskidzka

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne

projekt rządowy, stan: w toku, druki nr 3149, 3227, 3227-A

projekt dotyczy m.in. przedłużenia na kolejne 10 lat ulgi podatkowej na robotyzację, zwiększenia o 100% ulgi dla honorowych dawców krwi oraz likwidacji ulgi na internet.

Sprawozdawca: Dorota Marek

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Dorota MarekKOSzanowny Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Komisja Finansów Publicznych po rozpatrzeniu sześciu poprawek rekomenduje, aby Wysoka Izba raczyła wszystkie poprawki...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156014709
PiS1471370010
Rozwój Plus4039001
PSL-Trzecia Droga3202606
Lewica2102100
Konfederacja1616000
Centrum1501401
Polska 20501501302
niezrzeszeni72500
Demokracja Bezpośrednia44000
Razem40400
Konfederacja Korony Polskiej31002

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 27.10.2026 01:05; głosowanie pobrane: 22.10.2026 20:35