Przejdź do treści
3°CPowietrze: dostateczne Skawa: 94 cm opada czwartek, 29 października 2026 · imieniny: Euzebii, Narcyza wschód 06:25 · zachód 16:24
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 19 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (druki nr 3148, 3226 i 3226-A)

22.10.2026 17:48, 67. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 52

Wynik głosowania

Przyjęte głosowanie nad całością projektu

Za głosowało 362 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
362 85,2%
Przeciw
60 14,1%
Wstrzymało się
3 0,7%
Nie głosowało
35

Procenty liczone od 425 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Sucha Beskidzka

Za 7

Przeciw 1

Posłowie związani z miastem Sucha Beskidzka

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 3148, 3226, 3226-A

projekt dotyczy uszczelnienia zasad opodatkowania fundacji rodzinnych i ograniczenia możliwości wykorzystywania preferencji podatkowych niezgodnie z celem, dla którego powstała ta instytucja. Nowe przepisy obejmą m.in. dochody zagraniczne, krótkoterminowy najem nieruchomości oraz sprzedaż majątku...

Sprawozdawca: Katarzyna Kierzek-Koperska

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Katarzyna Kierzek-KoperskaKOSzanowny Panie Marszałku! Panowie Premierzy! Wysoka Izbo! Na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych złożono wniosek o odrzucenie projektu w całości. Komisja...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156146118
PiS1471260219
Rozwój Plus4013801
PSL-Trzecia Droga3231001
Lewica2120001
Konfederacja1601600
Centrum1512003
Polska 20501514001
niezrzeszeni76100
Demokracja Bezpośrednia42200
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30201

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 29.10.2026 01:05; głosowanie pobrane: 22.10.2026 20:35