Przejdź do treści
10°CPowietrze: dobre Skawa: 93 cm opada sobota, 24 października 2026 · imieniny: Rafała, Marcina wschód 07:17 · zachód 17:34
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 29 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania karnego (druki nr 2997 i 3170)

22.10.2026 19:04, 67. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 178

Wynik głosowania

Przyjęte głosowanie nad całością projektu

Za głosowało 422 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
422 95,7%
Przeciw
19 4,3%
Wstrzymało się
0 0,0%
Nie głosowało
19

Procenty liczone od 441 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Sucha Beskidzka

Za 8

Posłowie związani z miastem Sucha Beskidzka

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania karnego

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 2997, 3170

projekt dotyczy wprowadzenia prostszych i bardziej przejrzystych pouczeń dla świadków, pokrzywdzonych i oskarżonych oraz rozszerzenia informacji o przysługujących im prawach

Sprawozdawca: Agnieszka Hanajczyk

Debata w tej sprawie tego dnia (10)
  • Agnieszka HanajczykKOPani Marszałek! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Mam zaszczyt przedstawić sprawozdanie Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach o rządowym projekcie...
  • Maciej TomczykiewiczKOBardzo dziękuję. Pani Marszałek! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Pochylamy się dalej nad rozwiązaniem z pozoru może prozaicznych problemów, ale takich, które...
  • Michał PyrzykPSL-Trzecia DrogaDziękuję bardzo. Szanowna Pani Marszałek! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Celem tego przedłożenia, i to należy podkreślić, jest przede wszystkim wzmocnienie...
  • Aleksandra LeoCentrumPani Marszałek! Wysoka Izbo! W postępowaniu karnym sama lista przepisów nie wystarczy. Człowiek musi jeszcze wiedzieć, co te przepisy oznaczają dla niego w...
  • Paweł ŚlizPolska 2050Niepostrzeżenie, z drugiej strony, pani marszałek. Wicemarszałek Monika Wielichowska: Nie, tutaj mam, panie pośle, takie monitory, które tę stronę mocno...
  • Marcin WarchołPiSSzanowna Pani Marszałek! Szanowni Państwo! Panie Ministrze! Nadmiar informacji jest dezinformacją. Jeżeli na kilkunastostronicowym formularzu miesza się prawa...
  • Jarosław SachajkoDemokracja BezpośredniaPani Marszałek! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Ten projekt zasługuje na poparcie, ponieważ wzmacnia ochronę prawną obywateli w postępowaniach karnych. Państwo...
  • Witold TumanowiczKonfederacjaPani Marszałek! Wysoka Izbo! Po pracach komisji nad projektem niewiele się zmieniło, co oznacza, że nasze zastrzeżenia do projektu pozostają aktualne. Samo...
  • Witold TumanowiczKonfederacjaPani Marszałek! Wysoka Izbo! Projekt przewiduje publikowanie wzorów pouczeń w najczęściej używanych językach obcych. Ile dokładnie języków obejmie to...
  • Barbara DolniakKOSzanowna Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Panie Pośle Tumanowicz! Gdyby był pan w komisji i uczestniczył w pracach nad tym projektem, to wiedziałby pan doskonale...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156149007
PiS147140007
Rozwój Plus4039001
PSL-Trzecia Droga3231001
Lewica2121000
Konfederacja1611500
Centrum1514001
Polska 20501514001
niezrzeszeni76100
Demokracja Bezpośrednia43100
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30201

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 24.10.2026 13:35; głosowanie pobrane: 22.10.2026 19:35